Nado Poizokhang jest najstarszą i największą rzemieślniczą, ręczną manufakturą kadzideł w Bhutanie. Do 1990 roku manufaktura należała do rządu królewskiego, kiedy rozpoczął się proces przekształcania własności w prywatny biznes. Od 1991 roku jest rodzinną firmą, zarządzaną przez członków rodziny i obecnie zapewnia zatrudnienie 15 osobom, które są najbardziej zagrożone wykluczeniem społecznym. Nado Poizokhang ściśle współpracuje w ramach wspólnotowego projektu zrównoważonego zarządzania roślinami leczniczymi, którego celem jest podnoszenie świadomości zbieraczy roślin poprzez edukację o zasadach zrównoważonego pozyskiwania roślin leczniczych.

 

Produkują 9 odmian kadzideł patyczkowych i 2 rodzaje kadzideł sproszkowanych. Do wytworzenia tych kadzideł używa się około 100 naturalnych ziół i roślin leczniczych, które rosną głównie w Himalajach. Przepis na rzemieślnicze kadzidła Nado Poizokhang, ma przeszło 700 lat! Tak więc używanie środków chemicznych i substancji groźnych dla środowiska do tej pory jest obce dla tej manufaktury. To wszystko sprawiło, że kadzidła bhutańskie od Nado Poizokhang są obecnie darzone uznaniem i estymą w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Dołącz i Ty do magicznego, antycznego świata Thimpu w Bhutanie i delektuj się orientalnym zapachem, oryginalnych, naturalnych kadzideł bhutańśkich w swoim domu lub studiu jogi. Idealne sprawdzą się do medytacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl