Home wydarzenia jogowe Grudniowy weekend z jogą i jogą nidrą

Grudniowy weekend z jogą i jogą nidrą

Serdecznie zapraszam na pełen relaksu weekend z jogą do pięknej Nieprześni!

Wyjeżdżamy w weekend zaraz po Mikołajkach (10-12 grudnia), w czasie prezentów, życzeń, podsumowań powoli kończącego się roku i snuciu planów i intencji na Nowy Rok.
Dzięki miękkiej, płynnej praktyce będziemy usuwać stare zastoje, stresy i zmartwienia, ładować baterie, żeby z nową energią wejść w Nowy Rok.
Będziemy korzystać ze wszelkich dobrodziejstw jogi – łagodnych i płynnie wykonywanych asan, pracy z oddechem, pranajamy, praktyk uważności i medytacji. A dodatkowo wieczorami będziemy praktykować regenerującą i bardzo klimatyczną jogę nidrę, którą poprowadzi Kasia Smołucha z @Projekt Jestem.
Oczywiście, jak zawsze, zabieram ze całą swoją jogową biblioteczkę, a ta w ostatnim czasie wzbogaciła się o kilka nowych, bardzo interesujących pozycji, więc czas wolny będzie można spędzić na wzbogacającej lekturze ?
A jeśli będziecie mieli ochotę, to na miejscu będzie można dodatkowo skorzystać ze wspaniałego masażu w wykonaniu Agnieszki (Studio Masażu Mana<3).
Zapraszam wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania! Istnieje możliwość przyjechania z osobą towarzyszącą.

Zakwaterowanie:

Stylowy, piękny i wygodny dworek w Nieprześni to wspaniałe i sprawdzone miejsce, idealnie skrojone na nasze potrzeby. Kompleks położony jest na terenie wielkiego parku, w którym mieści się zabytkowy dworek z 1934 r., staw, warzywniak, jabłoniowy sad i nowoczesna sauna. Pokoje mają standard hotelowy, ale nie brak im charakteru i duszy.
Nieprześnia dysponuje także piękną, jasną i przestronną salą do jogi, dużą stylową jadalnią z kominkiem i profesjonalnym gabinetem do masażu.
A na dodatek słynie z pysznego wegetariańskiego jedzenia! ❤

Ramowy plan wyjazdu (szczegóły grafik wysyłamy mailowo na tydzień przed wyjazdem)

Piątek:

Akomodacja
Krąg powitalny i joga
Kolacja
Joga nidra

Sobota:

Poranna joga i pranajama
Śniadanie
Czas wolny
Obiad
Praktyka jogi z medytacją
Kolacja
Joga nidra

Niedziela:

Poranna joga i medytacja
Śniadanie
Pożegnalny krąg


Prowadzące:

Olga Szkonter:

dyplomowana nauczycielka jogi metodą vinyasa krama i filozofka z wykształcenia; Jako jedna z pierwszych osób ukończyła Szkolenie nauczycielskie u Macieja Wieloboba w Krakowie. Od dziesięciu lat prowadzi regularne zajęcia jogi dla grup o różnych potrzebach, a także warsztaty – stacjonarne i wyjazdowe; Szkoli przyszłych nauczycieli jogi na GSWH w Katowicach. Fascynują ją różne formy pracy z ciałem i ich terapeutyczny oraz rozwojowy charakter.
W praktyce szuka rozluźnienia, lekkości i radości.

Katarzyna Smołucha:

nauczycielka jogi i jogi nidry, której uczyła się na szeregu szkoleń między innymi w Quaternity Institute, Bhakti Shala/Yoga Nidra Network i Satyananda Yoga Academy Europe, a także pod okiem prof. L. Kulmatyckiego. Technikę jogi nidry poznała u Anji z Sutra- Klasyczna Joga i Medytacja, u której stale się uczy. Poszerza swoją wiedzę i doświadczenie biorąc udział w kursach, warsztatach, zajęciach oraz odosobnieniach. Praktykuje jogę i medytację od 5 lat. Ma kotkę, uwielbia spędzać czas w naturze i z przyjaciółmi, marzy by zamieszkać nad morzem. Jest zafascynowana przyrodą i światem roślin.


Metody:

Vinyasa krama joga

W metodzie vinyasa krama jogi najważniejszy jest oddech, płynność i miękkość.
Integrujemy w niej świadomy oddech, ruch i uważność. Poruszamy wszystkie struktury ciała, przechodząc płynnie między pozycjami szukamy poczucia wygody, stabilności, wolności od napięcia i radości.
Zachowując uważność pracujemy w obrębie swoich możliwości i dostosowujemy pozycje do swoich potrzeb, co czyni tę metodę efektywną, a nieagresywną. Sekwencje vinyasy kończy relaksacja , ćwiczenia uważności oddechu (pranajamy) i medytacji.

Joga nidra

Joga nidra to bardzo zasilająca i regenerująca praktyka. Sesję zaczniemy od wyciszenia, ugruntowania w pozycji siedzącej lub leżącej, tak, by wyciszyć ciało i umysł, sprowadzić świadomość do ciała i oddechu, do chwili obecnej i przygotować się do dalszej praktyki. Wykonamy ok 20 minut delikatnych asan, by rozluźnić i rozgrzać ciało i by móc przejść do relaksacji właściwej, w pozycji Savasana. Będziesz w stanie pogłębionej, prowadzonej relaksacji, w której Twoje ciało rozluźnia się, a umysł pozostaje uważny i świadomy. Sesję zakończymy w dźwiękach relaksacyjnego dzwonka Zaphir.


Informacje organizacyjne:

Termin: 10-12 grudnia 2012
Miejsce: Nieprześnia1
Pokoje: 2 i 3 osobowe z łazienkami
(istnieje możliwość dopłaty za pobyt w pokoju jednoosobowym wysokości 70 zł za dobę)
Koszt: 850 zł – w tym noclegi, wyżywienie i warsztatowe zajęcia jogi
Zapisy: Obowiązują zapisy mailowe: olga.szkonter@gmail.com. Rezerwację potwierdza zadatek wysokości 300 zł.
W razie jakichkolwiek pytań, śmiało piszcie albo dzwońcie (577 008 258).
https://fb.me/e/22yZO9MOz
Do zobaczenia! ?

Data

gru 10 - 12 2021
Expired!

Czas

08:00 - 18:00

Koszt

850,00 PLN

Więcej informacji

Czytaj więcej
Nieprześnia 1

Lokalizacja

Nieprześnia 1
Nieprześnia

Organizator

Olga Szkonter
Telefon
+48 577 008 258
Email
olga.szkonter@gmail.com
Strona WWW
http://olgaszkonter.pl
Czytaj więcej

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna