Home wydarzenia jogowe Moc wdzięczności. JOGA I ROZWÓJ NA PODLASIU

Moc wdzięczności. JOGA I ROZWÓJ NA PODLASIU

Warsztaty nurcie psychologii holistycznej

 

Kultura niedostatku, termin stworzony przez amerykańską badaczkę Brene Brown, to permanentne “nigdy dość”. To świat, w którym zwykła codzienność jest po prostu niemodna, a nienasycony konsumpcjonizm zaciera ręce na nasze ciągłe poczucie braku. To nieustanne dążenie do bycia lepszym, inteligentniejszym, ładniejszym, szczuplejszym, szczęśliwszym, pewniejszym siebie, bogatszym. To ciągłe porównywanie się z innymi, konkurowanie z nimi i poczucie ciągłego niedostatku, który kreujemy sobie nawzajem. Wszystko to wpędza nas w poczucie winy, przymus “rozwoju”, lęk przed przeciętnością i obawa przed ośmieszeniem oraz brakiem szacunku od innych.

 

W czasie warsztatów utrzymanych w nurcie psychologii holistycznej, porozmawiamy o komponentach tegoż poczucia braku, czyli wstydzie, porównywaniu się z innymi i braku zaangażowania. Rozważymy jaką rolę w tym odgrywa nasz wewnętrzny krytyk i wewnętrzne dziecko. Spróbujemy też dostrzec obfitość w naszym życiu, zbudujemy praktykę wdzięczności za to co mamy i kim jesteśmy. Naszą intencją, którą mamy nadzieję się z Wami podzielić jest poczucie mocy jaką niesie ze sobą wdzięczność właśnie.
Całość otulona będzie zajęciami jogi, które poruszą w ciele, a przy okazji i duszy, te obszary, które rodzą w nas poczucie niedostatku i te, które są domem wdzięczności i miłości.
Zajęcia przygotowane są zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy mają już za sobą czas spędzony na macie. Będziemy działać w nurcie jogi funkcjonalnej, która dba o prawidłową postawę ciała, bezpieczny, fizjologiczny zakres ruchu i nastawiona jest na jednoczesne usunięcie napięć w ciele, korektę obciążających nasze ciała nawyków ruchowych, ale też wzmacnianie i rozciąganie tkanek w odpowiedni, zgodny z naszą biologią sposób. Pojawią się elementy nurtu vinyasa, jin oraz jogi czakralnej.
Dodatkowo zaprosimy Was do codziennej medytacji, która jest ważną częścią praktykowania wdzięczności, poczucia spełnienia i obfitości w życiu.

Plan zajęć:

Czwartek 21.10

18:00 Kolacja
19:00 Krąg powitalny i relaksacja

Piątek 22.10

7:30 Medytacja
8:00-9:15 Poranny oddech i joga
9:15 Śniadanie
11:00 Warsztat z psychologiem
18:00 Kolacja

Sobota 23.10

7:30 Medytacja
8:00-9:15 Poranny oddech i joga
9:15 Śniadanie
11:00 Warsztat z psychologiem
16:30 Joga regeneracyjna
18:00 Kolacja

Niedziela 24.10

7:30 Medytacja
8:00-9:15 Poranny oddech i joga
9:15 Śniadanie
11:00 Krąg zamykający
12:30 Obiad


Koszt:

990 zł/os. – przy wpłacie do 30 września
1150 zł/os. – przy wpłacie po 30 września
Oferta obejmuje udział w zajęciach warsztatowych, medytacji, jodze, relaksacjach, wizualizacjach, pełne wyżywienie i zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych, korzystanie z oferty Dworu: basen, jacuzzi, sauna, kort tenisowy, mini golf, jaskinia solna, sala fitness, stół do bilarda. Za dodatkową opłatą zabiegi na twarz i ciało, masaże oraz boisko do squasha, kręgielnia, kajaki, rejs statkiem po Bugu i wypożyczenie rowerów.
Dla uczestników naszych poprzednich warsztatów 10% zniżki!


Miejsce:

Dwór Zabuże znajduje się w sercu Podlasia, więc jest wygodnym miejscem wypadowym do zwiedzania znanych miejsc: Święta Góra Grabarka, Drohiczyn, zabytkowa cerkiew i winnica w Mielniku, Ziołowy Zakątek w Korycinach, stadnina koni w Janowie Podlaskim, szlak kurhanów, linia Mołotowa, jak i tych mniej rozsławionych, a równie ciekawych: Serpelice, Siemiatycze, cmentarz żydowski w Łosicach, czy sanktuarium w Leśnej Podlaskiej.
Dwór w Zabużu Hotel SPA ***
http://zabuzedwor.pl/
Pokoje 2-osobowe z łazienką (możliwa dopłata do pokoju 1-os.)

Prowadzące:

Marta Kuczewska – psycholożka i ekolożka zafascynowana związkami człowieka z naturą, rozwojem duchowym i psychologią holistyczną. Jej praca to synteza filozofii wschodu, przekazów duchowych i mitologii całego świata oraz współczesnej psychologii i nauki.

Aleksandra Mączewska – instruktorka jogi i technik relaksacyjnych, pasjonatka pracy z ciałem i umysłem oraz tańca flamenco. Łączy tradycyjną filozofię jogi ze współczesną wiedzą z dziedziny neurobiologii, biomechaniki oraz medycyny. Więcej info na https://www.facebook.com/falowaniejogazola/


Informacje organizacyjne:

Warunkiem rezerwacji udziału w warsztacie jest zgłoszenie na adres: wschodswiadomosci@gmail.com i opłata zadatku w wysokości 500 zł. Pod tym adresem można też zgłaszać się z dodatkowymi pytaniami. Można też dzwonić pod: 512 336 292 lub 600 087 176
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Data

paź 21 - 24 2021
Expired!

Czas

18:00 - 13:00

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Dwór Zabuże Hotel Spa
Zabuże 40, 08-220 Zabuże
Strona WWW
http://zabuzedwor.pl

Organizator

Falowanie joga z Olą Mączewską
Telefon
600087176
Email
wschodswiadomosci@gmail.com
Strona WWW
https://www.facebook.com/falowaniejogazola/
Czytaj więcej

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna

Menu
Menu
Undefined HTML block detected!