Home wydarzenia jogowe świadomy ruch. oddech. bycie | beskid sądecki

świadomy ruch. oddech. bycie | beskid sądecki

Zatapiać się w horyzont, czuć ciepły wiatr na twarzy, ziemię pod stopami i ciało – w swobodnym i kojącym ruchu.
To właśnie na schyłek lata, czas domknięcia czerpania ciepła z zewnątrz chciałyśmy zaprosić Cię na tygodniowy wyjazd w Beskid Sądecki. W bliskości gór, w ciszy i prawdziwej ciemności, nierozpraszanej przez światła miasta, nakarmimy ciała doświadczeniem ruchu i bezruchu.

To będzie wyjazd pełen tańca, jogi, oddechu i medytacji. Bez presji i przymusu, a za to z przestrzenią na spotkanie – z sobą samą/samym i ze sobą nawzajem.
Podczas zajęć i warsztatów pokażemy Ci nasze ścieżki prowadzące do poczucia siebie i uwalniania nagromadzonych napięć w ciele.
– smarowanie stawów – podnoszenie, temperatury ciała i krążenia w tkankach w celu poprawy ich kondycji.
– mobilność jako kwintesencja – „mapowanie ciała”, uważna i aktywna praca nad zwiększaniem zakresu ruchu w stawach.
– lokomocje – różne sposoby (mniej lub bardziej oczywiste)na przemieszczanie się z punktu A do punktu B)
– improwizacja – ważna w kontekście rozwoju wyobraźni ruchowej jak i integracji przyswojonego w trakcie sesji materiału
– swobodny i świadomy oddech – korzystanie z jego właściwości regeneracyjnych i niwelujących napięcia
– fizyczne zaangażowanie w praktyce – z obserwacją i punktem wyjścia do budowania wiedzy o sobie
– autoregulacja układu nerwowego
Beti zabierze nas w podróż przeplecioną strukturą i przepływem. Otworzy przestrzeń dla konkretnych ruchów solo i w interakcji z drugą osobą. Zaprosi również na parkiet sprzyjający słuchaniu własnej intuicji.

Martka poprowadzi Cię przez praktykę jogi w kontakcie z oddechem i świadomym czuciem pokazując Ci jak myśleć o ruchu aby wszystko płynęło swobodnie a także by pomóc Ci rozluźnić, wyciszyć i ukoić się po całym dniu.
Jeśli pogoda dopisze, będziesz mógł/mogła wybrać się na wędrówkę pieszą, spływ kajakiem, rowerową przejażdżkę, ale równie dobrą opcją może się okazać drzemka po obiedzie albo wyciągnięcie się z książką w hamaku. Na miejscu poza sauną będzie też możliwość skorzystania z sesji masażu lub akupunktury.

Zaplanowałyśmy ten czas tak, aby był karmiący a jednocześnie nie przesycił Cię, dlatego też pomiędzy propozycją zajęć i posiłkami zostawiamy też czas wolny na odpoczynek.
PLAN WYJAZDU (może jeszcze ulec drobnym zmianom):

niedziela
przyjazd od 18:00
19:00 kolacja
20.30 spotkanie na sali – rozmowa otwierająca wyjazd
poniedziałek – wtorek – środa – czwartek – piątek
8:00 – 9.30 medytacja i poranne ruchy
9.30 śniadanie
14.30 zupa
18:00 wieczorne regeneracje / a w piątek taneczne dłuższe harce
19:00 kolacja
sauna / taniec intuicyjny/ vinyasa / movement / yin / nidra / warsztat i panel dyskusyjny / wieczór filmowy no i oczywiście odpoczynek – w zależności od pogody, wszak to natura nadaje rytm.

Zajęcia poranne i wieczorne będą prowadzone naprzemiennie – raz przez Martę, raz przez Beti.
sobota
8:00 – 9.30 medytacja i poranne ruchy
9.30 śniadanie i rozmowa zamykająca wyjazd
12.00 papa
MIEJSCE:
Chata Miłośliwka,
„Chata Miłośliwka to miejsce, które powstało z miłości do natury, do przestrzeni i do ludzi. To nie tylko pomysł na zbudowanie gospodarstwa i plan ucieczki z miasta. To przede wszystkim projekt stworzenia niecodziennego miejsca, położonego na wzgórzu, otoczonego sadem i oddalonego od asfaltu. To wyjątkowa czasoprzestrzeń dla wszystkich, którzy na chwilę chcą zatrzymać się w miejscu i zachwycić otaczającym nas światem.”
CENA: 2650 pln
Cena zawiera noclegi, wyżywienie (3 wegetariańskie posiłki dziennie), uczestnictwo w zajęciach oraz saunę. Dojazd we własnym zakresie.
ZAPISY:
martka@przedobrze.pl
REZERWACJĘ miejsca potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 880 zł na numer konta podany w mailu zwrotnym. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe zaliczka nie podlega zwrotowi.
O NAS:

Beata Zaręba – Beti
Moja miłość do ruchu ma swe początki, w trwającej od najmłodszych lat przygodzie z tańcem. Lawirując pomiędzy różnymi formami aktywności fizycznej podkreślam ich niesamowity wpływ na sferę mentalną. Dostrzegam wielki potencjał w ruchowej interakcji ze środowiskiem naturalnym, drugim człowiekiem i muzyką. Od wielu lat rozwijam swoją wiedzę i praktykę. Ze wszystkich wspaniałych właściwości ruchu, najbardziej doceniam jego terapeutyczne działanie.
Jestem dyplomowaną nauczycielką tańca, trenerką personalną i instruktorką fitness. Obecnie, na co dzień prowadzę indywidualne sesje ruchowe, oraz zgłębiam praktykę tradycyjnej afro brazylijskiej sztuki Capoeira Angola.
Marta Karczewska
Oddycham głęboko, wzdycham, słucham tego, co mówi mi ciało. Uczę czuć i doświadczać przez świadome poruszanie się. Kultywuję uważność i słuchanie sygnałów wysyłanych przez ciało. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi oraz terapeutką mięśni dna miednicy wg metody BEBO. Vinyasa, nidra i yin to moje trzecie imię. Poza matą mam tendencję do romantyzowania rzeczywistości i często brudne ręce od gliny.
Do poruszenia!
Beti & Martka

Data

sie 25 - 31 2024

Czas

18:00 - 12:00

Koszt

2.650,00 PLN

Lokalizacja

Chata Miłośliwka
Czerniec 34, 33-390 Czerniec
Strona WWW
http://chatamilosliwka.blogspot.com

Organizator

Marta Karczewska
Email
martka@przedobrze.pl
Strona WWW
http://www.przedobrze.pl
https://www.facebook.com/profile.php?id=100070898864328

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna

Menu
Menu
Undefined HTML block detected!