Home wydarzenia jogowe Usłysz głos ciała – Lowen i joga w Lanckoronie

Usłysz głos ciała – Lowen i joga w Lanckoronie

Zapraszamy na warsztat wyjazdowy Usłysz głos ciała – Lowen i joga w Lanckoronie.
Poprzez pracę z ciałem, ćwiczenia metodą Aleksandra Lowena, poranne sesje jogi klasycznej oraz wieczorne sesje jogi nidry będziemy poszukiwać kontaktu z ciałem i emocjami, wsłuchiwać się w potrzeby i subtelne doznania w ciele.
Będziemy zbliżać się, każdy we własnym tempie – do siebie samych, swoich ciał, myśli, emocji oraz do siebie wzajemnie.
Każdy dzień będziemy zaczynać od kontaktu z ciałem – poprzez świadomy, spokojny oddech, poprzez dotyk, świadomy ruch i bezruch.
Każdy dzień zakończymy głęboką relaksacją aby pogłębić kontakt z ciałem.
Podczas pobytu jemy wspólne posiłki wegetariańskie przygotowywane przez Gospodarzy Dworu, będzie czas wolny – na regenerację, na bycie z samą, samym sobą, lub z innymi, z przyrodą – zależy jak kto lubi i potrzebuje.
Nasze spotkanie zaczynamy we czwartek kolacją, a kończymy w niedzielę około 13:00. Zajęcia warsztatowe odbywają się w przestronnej i ogrzewanej – w razie potrzeb- sali. Sala znajduje się w tym samym budynku co jadalnia oraz miejsca noclegowe.
Warsztat jest skierowany zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.
W programie wyjazdu są:
– codzienne poranki dla ciała – przed śniadaniowe delikatne sesje jogi w ciszy, czas bycia bliżej siebie, powolnego rozbudzenia ciała, skupienia na oddechu
– przedpołudniowe ćwiczenia metodą Lowena – codziennie dotykające innych obszarów
– wieczorne bycie blisko ciała – ćwiczenia lowenowskie pozwalające dotrzeć do komunikatów zapisanych w ciele i dawno zapomnianych, wypartych emocji
– głęboki relaks z jogą nidrą
– a także rozmowy, dzielenie się myślami i uczuciami
– codziennie czas wolny – do dowolnego wykorzystania – opalania, drzemki na leżaku, snu, spaceru do lasu, czy posiedzenia z kawą/herbatą
Usłysz głos ciała – Lowen i joga w Lanckoronie.
– plan jest orientacyjny i będzie dostosowywany do momentu grupy.
18.08.2022 czwartek
19:00 – zaczynamy kolacją, przywitaniem
20:00-21:30 – Lowen – przywitanie z ciałem + joga nidra
19.08.2022 piątek
8:00-9:00 – joga w ciszy
9:00 – śniadanie
11:00-13:00 Lowen – usłysz głos ciala
13:00 – obiad (zupa plus deser)
po obiedzie czas wolny
16:00-19:00 – Lowen – usłysz swój głos + joga nidra
19:00 – kolacja
po kolacji czas wolny
20.08.2022 sobota
8:00-9:00 – joga w ciszy
9:00 – śniadanie
11:00-13:00 – Lowen – wsłuchaj się w miednicę i serce
13:00 – obiad (zupa plus deser)
po obiedzie czas wolny
16:00-19:00 – Lowen – daj się usłyszeć (praca z granicami) + joga nidra
19:00 – kolacja
po kolacji czas wolny
21.08.2022 niedziela
8:00-9:00 joga w ciszy
9:00 – śniadanie
11:00-13:00 – Lowen, pożegnanie – jak kończę?
Łącznie ok 12h pracy met. Lowena, 5h praktyki jogi.
TERMIN: 18 – 21.08.2022r.
MIEJSCE: Dwór Lanckorona – Kazimierza Wielkiego 7, 34-143 Lanckorona
Odnalezione, niezwykłe miejsce osadzone w dziejach Lanckorony, gdzie wielowiekowa historia splata się z teraźniejszością zachęcając do odpoczynku, integracji i kreacji. Przestrzeń z dobrą energią – inspirująca, otwarta, gościnna.
INWESTYCJA:
750 zł warsztat do 15.07. (po tym terminie 800 zł) płatne przelewem na konto: Własną Drogą: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank, z dopiskiem: Usłysz głos ciała.
Możliwa jest płatność w ratach. Jest możliwość wystawienia faktury za warsztat – prosimy o taką informację przed dokonaniem wpłaty na adres: Warsztaty.Lowen@gmail.com
600 zł pobyt i wyżywienie – płatne na miejscu gotówką lub przelewem przed terminem warsztatów: na konto Dwór Lanckorona Dagmara Rachtan – Ciastek: 32 1240 4214 1111 0011 0511 1149, z dopiskiem: pobyt 18-21.08.2022.
Jest możliwość wystawienia faktury za pobyt – prosimy o kontakt z Gospodarzami: 784 410 014.
ZAPISY:
warunkiem zapisu jest wypełnienie formularza i wniesienie opłaty warsztatowej. formularz: https://bit.ly/uslysz_glos_ciala_zapisy
INFO O ODWOŁANIU: W przypadku rezygnacji z udziału w wyjeździe, do 18. lipca zwracamy całą wpłaconą kwotę, do 31. lipca – połowę, potem opłata przepada. Można też znaleźć inną osobę na swoje miejsce.
ZAKWATEROWANIE: w pokojach 2-3-4 osobowych, ze wspólnymi łazienkami na korytarzach. Umiejscowienie w pokojach następuje wg kolejności zgłoszeń.
Ilość miejsc jest ograniczona. Minimalna ilość uczestników 8.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu przy nie zebraniu się grupy minimalnej. Wówczas opłata zostanie zwrócona.
DOJAZD: we własnym zakresie, pomagamy w połączeniu was na wspólny przejazd.
DIETA/POSIŁKI: wszystkie posiłki są wegetariańskie, restrykcje żywieniowe muszą zostać zgłoszone organizatorom oraz gospodarzom, specjalna dieta może łączyć się z potrzebą dopłaty.
CZEGO POTRZEBUJESZ:
wygodne, niekrępujące ruchów ubrania,
matę do jogi,
koc/szal do przykrycia ciała,
zalecamy zabrać cienką poduszkę do praktyki jogi nidry,
zalecamy zabrać opaskę na oczy, ewentualnie cienką czapkę
zamykaną butelkę (na salę nie wnosimy otwartych kubków),
buty do przebrania w domu,
ćwiczymy boso.
PROWADZĄCE:
Olga Sieczka – jestem psychologiem i psychoterapeutką w Analizie Bioenergetycznej w trakcie certyfikacji oraz certyfikowaną facylitatorką w tej metodzie.
Obecnie uczestniczę w szkoleniu z Psychoterapii Osób z Problemem Uzależnienia w Laboratorium Psychoedukacji.
Prowadzę w Warszawie indywidualną praktykę terapeutyczną, grupy pracy z ciałem dla kobiet Siła i Delikatność, a także warsztaty pracy z emocjami przez ciało, głównie na temat relacji matka – córka, złości, smutku, a także miednicy i serca. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Katarzyna Smołucha – jestem animatorką kultury i nauczycielką jogi. Ukończyłam kursy nauczycielskie jogi i jogi nidry w Quaternity Institute, Akademię Praktyków Jogi oraz Akademię Medytacji pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego. Uczyłam się w Satyananda Yoga Academy Europe oraz Yoga Nidra Network. Współpracuję z Jalla! Odzyskaj Ciało, z salą warsztatową Biała Droga oraz kancelarią patentową.
INFORMACJE DODATKOWE-WAŻNE:
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, proszę o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
Niewskazany jest również udział w tym samym warsztacie osób blisko związanych, np. rodzic – dziecko, partnerzy życiowi, synowa – teściowa. Jeśli jesteście Państwo w terapii, ważne, by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach, warto to z nim omówić.
W razie wątpliwości co do możliwości udziału prosimy o kontakt- Warsztaty.Lowen@gmail.com. Rozważymy udział indywidualnie.
Przeciwwskazania do udziału w warsztacie to:
• stany psychotyczne,
• terapia psychotropowa,
• ciąża i okres połogu,
• różnego rodzaju ostre stany zapalne, aktywne kontuzje
• padaczka
Względne przeciwwskazania:
• duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk,
• okres karmienia piersią,
• stosowanie środków farmakologicznych,
• ogólny słaby stan organizmu, stan pooperacyjny, powypadkowy,
• jaskra.
METODA LOWENA: Metoda Aleksandra Lowena, zwana Analizą Bioenergetyczną, to nurt w psychoterapii, zakładający, że ciało i umysł są integralne, że to, co dzieje się w umyśle ma swoje odzwierciedlenie w ciele i że poprzez odzyskiwanie kontaktu z ciałem możemy docierać do konfliktów osobowości.
Lowen twierdził, że odzyskując kontakt z ciałem, odzyskujemy siebie.
Bioenergetyka jest metodą psychoterapii, która w podróży do wnętrza siebie wykorzystuje nie tylko słowa, ale i ciało.
JOGA NIDRA: to joga snu psychicznego, przynosi relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości i przytomności umysłu. Jest metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Jest techniką pratyahary – techniką wycofania zmysłów do wewnątrz, do środka. Jest to piąty z członów ośmiostopniowej ścieżki jogi wg. patańdźalego, autora jogasutr. Jest próbą kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń. Jest to technika, która umożliwia nam pogłębiony kontakt z samym sobą. To wewnętrzna podróż, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego, co w Tobie.
Co nam daje joga nidra? Głęboką relaksację, odpoczynek z obudzonym i przytomnym umysłem, rozluźnienie, odnowę, regenerację, odbudowę zdrowia i wewnętrznej siły, redukuje napięcie i stres, pomaga przy bezsenności/problemach z zasypianiem, pomaga przy zmęczeniu, uspokaja umysł, podnosi poziom energii i wzmacnia system odpornościowy organizmu. Jogę nidre praktykujemy w pozycji leżącej na plecach lub na boku. Zaleca się regularną praktykę.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej podróży z ciałem i emocjami.
W razie pytań prosimy o kontakt!
-warsztaty.lowen@gmail.com
– projektjestem@gmail.com
#Lowen #wakacjezLowenem #wakacjedlaciała #warsztatmetodąLowena #metodaLowena #pracaziałem #emocje #złość #smutek #lęk #gniew #wstyd #uwolnijciało #odzyskajciało #bioenergetyka #AleksanderLowen #warsztatpracyzciałem #Lanckorona #LowenKraków #LowenwLanckoronie #psychoterapiaprzezciało #joga #jogaklasyczna #jogaimedytacja #medytacja #pratyahara #joganidra #senjogina #relaksacja #głębokirelaks #wyjazdyzjogą

Data

sie 18 - 21 2022
Expired!

Czas

19:00 - 13:00

Koszt

750,00 PLN

Organizator

Olga Sieczka, Katarzyna Smołucha
Email
warsztaty.lowen@gmail.com
Strona WWW
https://mailchi.mp/cf3364df80d8/zimowe-przebudzenie-ciala

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna