Home wydarzenia jogowe Wakacyjny weekend z Jogą i Wycinkami w Termosie

Wakacyjny weekend z Jogą i Wycinkami w Termosie

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wakacyjne warsztaty do urokliwego Siedliska Ciszy w Kamieńczyku k. Międzylesia na Dolnym Śląsku.

Spotykamy się 5 sierpnia i przez trzy dni w przytulnej atmosferze Siedliska Ciszy będziemy praktykować jogę, medytować i pobudzać swoją kreatywność w czasie warsztatów z tworzenia kolaży słownych. Bez presji, pośpiechu i zorientowania na cel. Świadomie, z radością, po swojemu. Z dystansem, zostawiając za sobą nadmiar bodźców i oczekiwań. Zachwycając się latem i naturą wokół.

Podczas zajęć jogi skupimy się na jakości ruchu, na świadomej pracy z ciałem, nie na osiągach i zakresach, co oznacza, że każdy “wsłuchuje się” we własne ciało i robi tyle, ile ono mu pozwala/ podpowiada, z szacunkiem i miłością do siebie. Na tych warsztatach to co mówi nam nasze ciało jest priorytetem, to co proponuje nauczyciel, jest tylko sugestią. Zapraszamy na każdym poziomie zaawansowania, poziom warsztatów będzie dostosowany do uczestników, w wielu pozycjach, ćwiczeniach będą do wyboru różne opcje/ warianty, będzie można “pójść dalej” lub nie. Pojawią się praktyki, które dadzą nam głęboki wgląd w siebie, a także takie, gdzie będzie możliwość wyjścia ze strefy komfortu, jednak nie za sprawą bólu rwących się mięśni ale wejścia w sytuację nową, nieznaną i niepewną. Pozwoli nam to spojrzeć na siebie jak w lustrze, zmierzyć się ze swoimi emocjami- być może starymi, kiszonymi w ciepłe od lat- i uwolnić je, aby być w pełni “tu i teraz”, gdzie odbywa się proces twórczy.

W czasie warsztatów kreatywnych będziemy bawić się nożyczkami, bezkarnie niszczyć a potem dawać drugie życie przeczytanym gazetom, losować słowa, pytać i próbować stawiać odpowiedzi, nadawać nowe sensy i przeinaczać znaczenia, kończyć po swojemu mądre zdania wielkich tego świata, nazywać i oswajać emocje. Trochę pożartujemy, trochę będziemy poważni. Wszystko ostrożnie, żeby się nie skaleczyć.


PLAN WEEKENDU:

PIĄTEK:

19:00 Przywitania i ciepła kolacja

20:30 Joga do snu

SOBOTA:

8:15 Rytuały Tybetańskie, chiński automasaż i pranayama

9:00 Ciepła owsianka/ jaglanka

11:00 Pobudzająca joga

13:00 Obiad

Czas wolny/ spacer po okolicy

16:00 Wycinkowe warsztaty cz. I

19:00 Ciepła kolacja

20:30 Joga do snu

NIEDZIELA:

8:15 Rytuały Tybetańskie, chiński automasaż i pranayama

9:00 Ciepła owsianka/ jaglanka

10:00 Wycinkowe warsztaty cz. II

13:00 Obiad

14:00 Pożegnania i wyjazd do domów


Informacje organizacyjne:

Koszt warsztatów: 800 zł.

W cenie: 2 noclegi w odremontowanym właśnie Siedlisku Ciszy, obfite, wegetariańskie wyżywienie 3 razy dziennie, wszystkie zajęcia i materiały warsztatowe.

Bardzo prosimy – dajcie znać, jeśli nie macie maty do jogi.

Rezerwacja miejsc na podstawie mailowego zgłoszenia na adres wycinkiwtermosie@gmail.com i wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 300 zł na numer konta podany w wiadomości zwrotnej.

Zastrzegamy możliwość odwołania warsztatów w przypadku zgłoszenia niewystarczającej liczby osób. W takim przypadku zadatek oczywiście zwracamy.


O nas:

Gosia Konieczna – autorka minimalistycznych kolaży słownych publikowanych na stronie Wycinki w termosie. Współpracuje z Kwartalnikiem Przekrój, prowadzi warsztaty kreatywne z tworzenia kolaży. Swoje prace pokazywała m.in. w ramach Bruno Schulz Festiwalu we Wrocławiu, OFF Festiwalu w Katowicach i Miedzianka Fest. Wycina w domu, niektóre słowa gubi. W odpływie wanny zdarza jej się znaleźć „świat” a bosą stopą wejść w „uwikłanie”.

Sara Nowacka – od 2013 roku eksplorująca różne rodzaje jogi i ruchu w ogóle, od 2017 nauczycielka jogi. Certyfikowana Instruktorka Animal Flow i Aerial Jogi oraz Vinyasa Kramy.

Organizuje wiele wydarzeń- Warsztaty Aerial Jogi dla początkujących, Warsztaty Medytacji i Pranayamy, Jogę Na Trawie w sezonie oraz wyjazdy weekedowe z jogą. Prowadzi kanał na YouTube pod swoim nazwiskiem.

Jej misją jest sprawianie, aby ludzie czuli się lepiej, od razu i na dłuższą metę. Jest przekonana, że dzięki zdrowej pracy z ciałem, ludzie stają się szczęśliwsi, bardziej świadomi i uważni- w stosunku do własnego ciała, a także w codziennym życiu. Łączy różne style i techniki tak aby uczniowie odnosili jak największe korzyści z zajęć. Brała udział w warsztatach z takimi nauczycielami jak: Samie Malkia, Petra Lange, Anna Prakofyeva, Ewa Jaros, Łukasz Przywóski, Krystian Mesjasz, Radek Rychlik, Małgorzata Kobus- Kwiatkowska, Renata Depciuch, Dominika Fuga, Pavel Tsekhotsky, Karolina Cawricz- Piróg, Tomasz Szklanko, Richard Scrievener, Mirosław Baściuk, Monika Polak, Monika Łazuk, Gilles Chamboraire. Ukończyła kurs MBSR.

Zapraszamy!

Gosia i Sara

Data

sie 05 - 07 2022
Expired!

Czas

19:00 - 14:00

Koszt

800,00 PLN

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Siedlisko Ciszy
Kamieńczyk 10, 57-530 Międzylesie
Strona WWW
http://siedliskociszy.pl
Kategoria

Organizator

Sara Nowacka
Telefon
510382732
Email
saranowacka071@gmail.com
Strona WWW
https://www.facebook.com/sara.nowacka.7161
Czytaj więcej

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna

Menu
Menu
Undefined HTML block detected!