Home wydarzenia jogowe Zimowe przebudzenie ciała – LOWEN I JOGA

Zimowe przebudzenie ciała – LOWEN I JOGA

W pięknej okolicy poprzez pracę z ciałem, ćwiczenia metodą Lowena, sesje jogi klasycznej i jogi nidry będziemy przebudzać swoje ciała, poszukiwać kontaktu z ciałem, emocjami i oddechem. Każda uczestniczka i uczestnik będzie zbliżać się we własnym tempie – do siebie samych, swoich ciał, myśli, emocji oraz do siebie wzajemnie.
W ćwiczeniach Lowena zajmiemy się głównie obszarem miednicy i serca, starając się je lepiej poznać, zbliżyć się do nich, objąć uwagą, poszukać zapisanych w ciele historii, czy przekonań, które mogą powodować trudności w odczuwaniu połączenia z sercem, miednicą, oraz połączenia między tymi 2 obszarami.
Będzie czas wolny – na regenerację, na bycie z samą/samym sobą, z innymi, z przyrodą – zależy jak kto lubi i potrzebuje.
Zaczynamy w piątek kolacją i kończymy obiadem w niedzielę.

W programie wyjazdu są:

– codzienne poranki dla ciała – przedśniadaniowe sesje bycia bliżej siebie, rozbudzenia ciała, tak by dobrze zacząć dzień z jogą klasyczną praktykowaną w ciszy
– przedpołudniowe ćwiczenia metodą Lowena – codziennie dotykające głównie obszaru miednicy i serca
– poobiedni czas wolny do wykorzystania na swój sposób (spacer, książka, drzemka, sen, lub co lubisz)
– wieczorne bycie blisko ciała – ćwiczenia lowenowskie pozwalające dotrzeć do komunikatów zapisanych w ciele i dawno zapomnianych, wypartych emocji oraz relaks z jogą nidrą, a także rozmowy, dzielenie się myślami i uczuciami
– w trakcie całego wyjazdu – lowenowska praca z ciałem, emocjami, oddechem, głosem, sesje jogi klasycznej i jogi nidry


Harmonogram:

piątek:

16:00-18:00 przyjazd
18:00-19:00 kolacja
19:00-21:30 przywitanie, Lowen – jak się ma moje ciało, przywitanie z ciałem, joga nidra (relaksacja)
22:00- cisza nocna

sobota:

8:00-9:00 joga klasyczna (w ciszy)
9:00-10:00 śniadanie
11:00-13:00 Lowen – Moc mojej miednicy
13:00-14:00 obiad
14:00-16:00 czas wolny
16:00-19:00 Lowen – Miednica i serce + joga nidra (relaksacja)
19:00-20:00 kolacja
20:00 – czas wolny

niedziela:

 8:00-9:00 joga klasyczna (w ciszy)
9:00-10:00 śniadanie
11:00-13:00 Lowen – Moja energia, moja żywotność i przyjemność
13:00 obiad i pożegnanie

Harmonogram zajęć może ulec zmianie w zależności od potrzeby grupy.

Organizacyjnie:

TERMIN: 18-20.02.2022

MIEJSCE: Casa Esmeralda RetreArt, Zdziarka 43a, Zdziarka

INWESTYCJA: 1350/1450 pln
Cena obejmuje wszystkie zajęcia warsztatowe, pobyt- 2 noclegi i wyżywienie.
Możliwość zapłaty w 2 lub 3 ratach (wszystkie opłaty muszą być wykonane przed wyjazdem).
Jest możliwość wystawienia faktury – prosimy o taką informację przed dokonaniem wpłaty zaliczki.
DOJAZD: we własnym zakresie.
ZAPISY: Warunkiem rezerwacji miejsca jest wypełnienie formularza oraz wpłata zaliczki w wysokości 500 PLN przelewem na konto Własną Drogą: 02 1050 1041 1000 0097 0106 0338 ING Bank.
Jeśli potrzebujesz faktury prosimy o informację warsztaty.lowen@gmail.com przed wykonaniem przelewu.
Ilość miejsc jest ograniczona. Minimalna ilość osób 8.
Organizator zastrzega prawo do odwołania warsztatu przy nie zebraniu się grupy. Przy Twojej rezygnacji zaliczka nie jest zwracana, chyba że znajdziesz osobę na swoje miejsce. Jeśli restrykcje związane z covid nie pozwolą na to, aby warsztat się odbył lub odwołujemy z jakiejkolwiek przyczyny po naszej stronie zaliczki są zwracane.

ZAKWATEROWANIE:

Casa Esmeralda jest uzdrowiskiem i centrum medytacyjnym, dedykowanym pracy nad zdrowiem ducha, ciała i umysłu. Okolica jest przepiękna, oferuje niesamowite widoki i możliwość bycia blisko natury, dom otoczony jest drzewami. Teren jest bezpieczny, ogrodzony, oddalony od innych zabudowań. Na terenie ośrodka są 3 przyjazne psy i 2 koty.
Pobyt w pokojach kilkuosobowych ze wspólnymi łazienkami. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda Ośrodek zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie.
Zajęcia warsztatowe odbywają się w przestronnej, drewnianej i ogrzewanej Jurcie.
Wspólne posiłki wegetariańskie/wegańskie przygotowywane będą przez Gospodarzy, którzy korzystają z lokalnych produktów, z własnej plantacji lub kupują od rolników.

Czym jest metoda Lowena?

Metoda Aleksandra Lowena, zwana Analizą Bioenergetyczną, to nurt w psychoterapii, zakładający, że ciało i umysł są integralne, że to, co dzieje się w umyśle ma swoje odzwierciedlenie w ciele i że poprzez odzyskiwanie kontaktu z ciałem możemy docierać do konfliktów osobowości. Lowen twierdził, że odzyskując kontakt z ciałem, odzyskujemy siebie.

Czym jest joga nidra i co nam daje?

Joga nidra to joga snu psychicznego, przynosi relaksację podczas zachowania stanu całkowitej świadomości i przytomności umysłu, jest metodą wywoływania pełnego relaksu fizycznego, umysłowego i emocjonalnego, jest próbą kontrolowanego wycofania się ze świata wrażeń, jest techniką, która umożliwia nam pogłębiony kontakt z samym sobą, to wewnętrzna podróż, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego, co w Tobie.

Co nam daje joga nidra?
Głęboką relaksację, odpoczynek z obudzonym i przytomnym umysłem, rozluźnienie, odnowę, odbudowę zdrowia i wewnętrznej siły, trwałe rozluźnienie, redukuje napięcie i stres, pomaga przy bezsenności/problemach z zasypianiem, pomaga przy zmęczeni, uspokaja umysł, podnosi poziom energii i wzmacnia system odpornościowy organizmu.

Przeciwwskazania do udziału w warsztatach.

Przeciwwskazania do udziału w warsztatach to:
• stany psychotyczne,
• terapia psychotropowa,
• zaburzenie osobowości z pogranicza (borderline)
• ciąża i okres połogu,
• różnego rodzaju ostre stany zapalne,
• padaczka.
Względne przeciwwskazania:
• duża wrażliwość na silne bodźce, np. krzyk,
• okres karmienia piersią,
• stosowanie środków farmakologicznych,
• ogólny słaby stan organizmu,
• jaskra.
Niewskazany jest również udział w tym samym warsztacie osób blisko związanych, np. rodzic – dziecko, partnerzy życiowi, synowa – teściowa.
Osoby o dużej wrażliwości na krzyk czy przeklinanie oraz po zdarzeniach traumatycznych, prosimy o rozważne podejmowanie decyzji o udziale w warsztatach. Nie w każdym momencie życiowym udział ten jest wskazany.
W razie wątpliwości co do możliwości udziału prosimy o kontakt, rozważymy udział indywidualnie. Jeśli jesteście Państwo w terapii, ważne, by terapeuta wiedział o udziale w zajęciach, warto to z nim omówić.

Prowadzące:

 

Olga Sieczka

– jestem psychologiem i psychoterapeutką w Analizie Bioenergetycznej w trakcie certyfikacji oraz facylitatorką w tej metodzie certyfikowaną przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Prowadzę w Warszawie indywidualną praktykę psychoterapeutyczną, grupy ćwiczeniowo – terapeutyczne koedukacyjne oraz te dedykowane kobietom (metodą Lowena) SIŁA i DELIKATNOŚĆ, a także warsztaty lowenowskiej pracy z emocjami przez ciało. Swoją pracę poddaję superwizji.

 

Katarzyna Smołucha

– jestem nauczycielką jogi i jogi nidry, której uczyłam się na kursach nauczycielskich w Quaternity Institute, Satyananda Yoga Academy Europe, Yoga Nidra Network, Akademia Praktyków Jogi GWSH, a także pod okiem prof. Lesława Kulmatyckiego (Akademia Medytacji oraz cykl warsztatów). Stale poszerzam swoje doświadczenie i wiedzę uczestnicząc w kursach jogi, warsztatach i odosobnieniach. Asystuję na zajęciach metodą Lowena. Współpracuję z Jalla! Odzyskaj ciało, Białą Drogą oraz kancelarią patentową. Marzę, by zamieszkać nad morzem.

 

W razie pytań prosimy o kontakt!
warsztaty.lowen@gmail.com
projektjestem@gmail.com
Zapraszamy- Olga Sieczka i Katarzyna Smołucha

Data

lut 18 - 20 2022
Expired!

Czas

16:00 - 14:00

Koszt

1.350,00 PLN

Więcej informacji

Czytaj więcej

Lokalizacja

Casa Esmeralda RetreArt
Zdziarka 43A, 09-150 Zdziarka
Strona WWW
https://pl-pl.facebook.com/slowlifecasaesmeralda/

Organizator

Olga Sieczka, Katarzyna Smołucha
Email
warsztaty.lowen@gmail.com
Strona WWW
https://mailchi.mp/cf3364df80d8/zimowe-przebudzenie-ciala
Czytaj więcej

Możliwość dodawania komentarzy jest niedostępna