PORADNIK - JAK WYBRAĆ MATĘ DO JOGI


 

Mata do jogi jest niezbędna dla każdego, kto chce zacząć praktykować jogę. Rynek oferuje bogaty wybór różnych akcesoriów, poniżej znajdą Państwo krótki przewodnik, który ułatwi wybór maty do jogi odpowiedniej dla Państwa potrzeb i wymagań.

PO CO NAM MATA ?

Głównym zadaniem maty jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu w trakcie praktyki. Podstawowe czynniki przy wyborze maty to osobiste potrzeby, rodzaj praktykowanej jogi, preferencje dotyczące typu materiału, wagi maty, grubość maty,

USTAL SWOJE PRIOTYTETY 

Ustal co jest Twoim priorytetem, weź pod uwagę czynniki takie jak antypoślizgowość maty, materiał z jakiego jest wykonana, fakturę, grubość, wagę, design. Twój wzrost, gdzie będziesz używać maty, czy będziesz ją przenosić czy może raczej ćwiczysz zawsze w tym samym miejscu.Grubość maty:

 

Grubość maty do jogi zaczyna się od 1mm (maty podróżne) do 1cm. Przeciętna grubość to około 4-6mm. Im grubsza mata, tym większy jej ciężar, ale też lepsza amortyzacja i wsparcie dla ciała.

 

Grubsza mata może okazać się niezbędna, jeśli Twoje kolana są wrażliwe (tutaj na pomoc mogą też przyjść inne pomoce jak np. koc do jogi). W naszym sklepie osoby z wrażliwymi stawami znajdą maty, które zapewniają komfort i amortyzację. Maty z serii PRO są bardziej sprężyste, niż maty kauczukowe.

 

MANDUKA PRO (grubość 6mm, waga 3.4 kg; wymiary 180 cm x 66 cm;)

MANDUKA eKO (grubość 5mm, waga 3.2 kg; wymiary 180 cm x 66 cm; 5 mm)

 

Jeśli Twoim priorytetem są takie aspekty jak ciężar maty i łatwość jej transportu zainteresuj się matami lżejszymi, które zachowują parametry antypoślizgowe standardowej maty, są jednak cieńsze i węższe. Łatwiej je przechowywać i przenosić.

 

MANDUKA Prolite (grubość 5mm, waga 1.8 kg; wymiary 180 cm x 61 cm;)

MANDUKA Ekolite (grubość 4mm, waga 2.2 kg; wymiary 180 cm x 61 cm;)

YOGA DESIGN LAB Combo (3,5mm)

 

Możesz wybrać również matę podróżą -  maty podróżne to ultra lekkie maty o grubości zaledwie 1mm - 1,5 mm można złożyć w niewielką kostkę, ważą tylko 0,9kg. Dedykowane są osobom, które dużo podróżują.

 

Yoga Design Lab Commuter

Yoga Design Lab TravelDługość maty:

 

Standardowo długość maty do jogi to 180 cm, mata dla osób o wysokim wzroście powinna być nieco dłuższa, aby całe ciało było zabezpieczone w czasie praktyki. Tego rodzaju matą są maty Manduka oznaczone jako EXTRA Long. W naszej ofercie znajdziecie maty dla wysokich osób, zarówno syntetyczne jak i kauczukowe:

 

Sprawdź: Maty EXTRA LONG

 

Rodzaj materiału

 

Maty syntetyczne:

Podstawowe atuty maty wykonanej z PVC to jej trwałość, sprężystość i grubość, łatwość czyszczenia. Zazwyczaj maty PVC potrzebują trochę czasu, aby zyskać optymalne właściwości antypoślizgowe,. Możesz przyspieszyć ten proces przecierając matę roztworem soli.

Maty te świetnie sprawdzają się w jodze Iyengara, hatha, vinyasa.

 

Sprawdź w naszym sklepie:

 

MANDUKA PRO

MANDUKA ProliteMaty kauczukowe

Maty kauczukowe są wykonane z naturalnego, ekologicznego, biodegradowalnego  materiału. Maty kauczukowe uważane są za najbardziej antypoślizgowe, polecane są szczególnie do jogi dynamicznej, ale też dla wszystkich, którzy mają problem ze ślizganiem się w trakcie ćwiczeń.

 

MANDUKA eKO

MANDUKA EkoliteMaty kauczuk+mikrofibra: mata kauczukowa, pokryta warstwą mikrofibry jest  doskonałym wyborem dla osób, których problemem jest potliwość dłoni. Właściwości antypoślizgowe tej maty są tym większe, im bardziej wilgotna staje się mata. Matę można spryskać lekko wodą (można do niej dodać kilka kropli olejku eterycznego).  

Maty pokryte mikrofibrą sprawdzają się w jodze dynamicznej i w jodze typu hot yoga.

Ten rodzaj mat oferuje najbogatszą ofertę w kategorii kolorystycznej.

Sprawdż w naszym sklpie maty Yoga Design Lab w 3 różnych grubościach: Travel (1mm), Commuter (1,5mm), Combo (3,5mm)

 Maty Yoga Design Lab porównanie

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl